Welsh League - Rhossili Down 2015Sun 21/06/2015 19:47
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Name                       Club       Age Class         Time 



Brown  (23)               8.4 km  305 m   19 C    

    1 Sam Mitchell               SBOC       M20              57:57 
    2 Clive Hallett              BOK        M50              60:28 
    3 Tom Bray                   SOC        M21              62:18 
    4 Richard Barrett            BAOC       M45              63:26 
    5 Mark Burley                BOK        M21              68:06 
    6 Zac Hudd                   BOK        M16              70:06 
    7 Michael Hallett            BOK        M18              70:50 
    8 Richard Cronin             NGOC       M21              72:04 
    9 Megan Carter-Davies        MWOC       W20              75:57 
   10 Christopher Perry          SWOC       M35              78:04 
   11 William Reynolds           SBOC       M18              78:17 
   12 Christopher Kelsey         BOK        M55              84:09 
   13 Phil Newall                KERNO      M50              86:38 
   14 Scott Bailey               BOK        M40              93:36 
   15 Peter Lake                 SBOC       M40             107:59 
   16 Nick Silk                  SWOC       M45             110:36 
   17 Stephen Reynolds           SBOC       M20             110:52 
   18 Kitty Bray                 SN         W21             113:11 
   19 Chris Garrett              DEVON      M20             114:53 
   20 Robert Griffiths           MWOC       M65             122:11 
   21 Clive Thomas               MWOC       M45             123:32 
   22 Brendan Healy              SBOC       M40             123:48 
   23 Tom Habgood                SBOC       M45             155:26 



Blue  (48)                6.4 km  275 m   17 C    

    1 Andy Creber                NGOC       M55              53:01 
    2 John Simmons               BOK        M60              55:59 
    3 Fay Walsh                  MWOC       W18              58:00 
    4 Andy Sykes                 DVO        M50              59:03 
    5 Matthew Mardling           WCH        M45              59:04 
    6 Joe Thomas                 MWOC       M18              60:59 
    7 Daniel Williams            SOC        M35              61:00 
    8 Duncan Innes               BOK        M50              61:42 
    9 Ian Moran                  SOC        M55              62:29 
   10 Tom Wood                   ERYRI      M16              62:52 
   11 Alison Simmons             BOK        W60              63:53 
   12 Simon Thompson             HOC        M50              64:14 
   13 Charlotte Turner           SLOW       W21              64:48 
   14 David Palmer               BOK        M65              65:52 
   15 Simon Bevan                SOC        M50              67:14 
   16 Judith Austerberry         NGOC       W40              67:26 
   17 Adrian Moir                SWOC       M50              68:50 
   18 Leighton Anthony           SBOC       M50              68:57 
   19 Chris Pritchett            WIGHTO     M55              70:34 
   20 Steve Jones                SBOC       M55              71:08 
   21 Jackie Hallett             BOK        W55              71:39 
   22 Andrew Clough              WRE        M55              73:37 
   23 Philip Jenkins             SBOC       M45              75:44 
   24 Kerina Lake                SBOC       W35              77:27 
   25 Christine Farr             SWOC       W40              78:06 
   26 Gabriella Walsh            MWOC       W45              78:31 
   27 Adele Newall               KERNO      W50              80:01 
   28 Sasha Habgood              SBOC       W40              80:06 
   29 Joe Parkinson              NGOC       M50              80:19 
   30 Jim Wood                   ERYRI      M55              80:33 
   31 Charlie Turner             SLOW       M60              81:14 
   32 Niall Reynolds             SBOC       M50              81:28 
   33 David Mitchell             SBOC       M55              82:38 
   34 Glyn Williams              WIGHTO     M60              82:47 
   35 Simon James                SWOC       M45              85:53 
   36 Stephen Eastley            KERNO      M60              86:54 
   37 Allan McCall               NGOC       M45              88:12 
   38 Annemieke Silk             SWOC       W45              89:10 
   39 Helen Kelsey               BOK        W55              90:58 
   40 David Pal                  DEE        M45              91:03 
   41 Sarah Jenkins              SBOC       W50              96:01 
   42 Marian White               HOC        W55              99:23 
   43 Ruth Parkinson             NGOC       W20             112:45 
   44 Mike Bray                  SN         M60             115:29 
   45 Pete Colbert               SWOC       M60             123:01 

      Margaret Reynolds          SBOC       W50                 mp 
      Gill Lock                  SBOC       W50                 mp 
      Stephen Walsh              MWOC       M55                 mp 



Green  (29)               4.6 km  175 m   13 C    

    1 Joe Hudd                   BOK        M12              38:37 
    2 William Thomas             MWOC       M14              40:44 
    3 Jim Bailey                 BOK        M12              41:01 
    4 David May                  SLOW       M65              44:07 
    5 Andrew White               HOC        M55              46:47 
    6 Peter Havard               SWOC       M65              47:22 
    7 Gill Manning               SWOC       W65              50:48 
    8 Roger Stein                SBOC       M60              51:27 
    9 David Doherty              SBOC       M60              51:39 
   10 Nigel Ferrand              SWOC       M55              52:09 
   11 Sue Williams               WIGHTO     W60              56:21 
   11 Peter Ribbans              SWOC       M55              56:21 
   13 John Parfitt               BOK        M70              56:55 
   14 Mike Dobbs                 SBOC       M65              57:24 
   15 Siobhan Lock               SBOC       W16              57:50 
   16 John Mills                 SWOC       M65              59:25 
   17 Dave Urch                  BOK        M65              59:53 
   18 Eunice Carter              MWOC       W50              60:27 
   19 Neil Watts                 SO         M55              61:57 
   20 Sue Alston                 SBOC       W55              66:09 
   21 Teresa Turner              SLOW       W65              68:08 
   22 Ann Marie Mitchell         SBOC       W45              70:43 
   23 Adele Appleby              QO         W50              72:41 
   24 Jean Fitzgerald            SAX        W60              73:02 
   25 Jenny Bray                 SN         W60              76:59 
   26 Hilary Eastley             KERNO      W60              78:39 
   27 Sam Healy                  SBOC       W40              80:43 
   28 Allan Darwell              BOK        M60              81:13 
   29 John Fielder               BOK        M65              98:10 



Short Green  (11)         3.1 km  125 m   11 C    

    1 Karen Thompson             HOC        W45              40:33 
    2 Jill Dickinson             WCH        W45              45:43 
    3 Anne Palmer                BOK        W65              47:26 
    4 Colin Powell               SWOC       M75              48:52 
    5 Anne May                   SLOW       W65              49:00 
    6 Catrin Skym                MWOC       W16              49:17 
    7 Clare Fletcher             BOK        W70              53:38 
    8 Peter Seward               SBOC       M80              61:26 
    9 Judith Powell              SWOC       W75              67:31 
   10 Robert Teed                NGOC       M75              68:48 
   11 Sue Colbert                SWOC       W65              71:05 



Light Green  (11)         3.5 km  135 m   14 C    

    1 Quinlan Silk               SWOC       M14              31:15 
    2 Oscar Healy                SBOC       M14              39:02 
    3 Harry Thomas               MWOC       M12              39:44 
    4 Adam Mardling              WCH        M14              51:48 
    5 Amy Curtis                 BOK        W45              52:32 
    6 Jasmine Silk               SWOC       W14              57:19 
    7 William Arnold             SBOC       M14              58:38 
    8 Debbie Perry               SWOC       W35              60:30 
    9 Aled Skym                  MWOC       M18              68:38 
   10 Caroline James             SWOC       W45              70:23 
   11 Dylan Skym                 MWOC       M14              70:35 



Orange  (3)               3.1 km  70 m   13 C     

    1 Freddie Habgood            SBOC       M12              43:26 
    2 Aled Pal                   DEE        M14              53:21 

   nc Ella May Rush              BOK        W10              38:52 



Yellow  (8)               2.1 km  70 m   10 C     

    1 William Lake               SBOC       M10              14:46 
    2 Frederick Lake             SBOC       M10              19:53 
    3 Ella May Rush              BOK        W10              20:12 
    4 James Thompson             HOC        M10              24:38 
    5 Craig Thompson             HOC        M10              29:46 
    6 Glenn Moir                 SWOC       M14              33:07 
    7 Esther Mardling            WCH        W10              33:55 
    8 Milly Habgood              SBOC       W12              35:43