Welsh League - Pembrey 2015Sun 01/03/2015 23:10
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2008

   Pl Name                       Club       Age Class         Time 



Brown  (26)               8.6 km  160 m   19 C    

    1 Michael Hallett            BOK        M18              56:02 
    2 Clive Hallett              BOK        M50              56:09 
    3 Richard Barrett            BAOC       M45              59:50 
    4 Ben Doherty                SBOC       M21              60:15 
    5 Sam Mitchell               SBOC       M20              62:37 
    6 Christopher Lewis          SBOC       M40              62:39 
    7 Richard Cronin             NGOC       M21              65:27 
    8 Mark Saunders              BOK        M55              67:43 
    9 Chris Sanderson            BAOC       M50              69:42 
   10 Richard Sharp              TVOC       M50              71:44 
   11 Andy Stott                 NGOC       M55              72:41 
   12 Kin Kwan Kwok              OD         M20              74:06 
   13 Kirsten Strain             OD         W21              74:47 
   14 Edward Stott               SLOW       M21              77:18 
   15 Stephen Quinton            SBOC       M50              80:04 
   16 Andy Emmerson              OD         M55              80:14 
   17 Kitty Bray                 SN         W21              81:21 
   18 Rob Hick                   WSX        M55              88:50 
   19 Alice Bedwell              BOK        W55              89:43 
   20 Kate O'Sullivan            MWOC       W50             102:21 
   21 Mike Bray                  SN         M60             130:06 

      David Leadley              OD         M50                 mp 
      William Reynolds           SBOC       M18                 mp 
      Nick Silk                  SWOC       M45                 mp 
      James Lyne                 SLOW       M21                dns 
      Phil Murray                BOK        M50                dns 



Blue  (39)                6.1 km  100 m   17 C    

    1 James Clemence             SWOC       M55              45:17 
    2 Judith Austerberry         NGOC       W40              47:37 
    3 Mike Kay                   MWOC       M60              50:19 
    4 Adrian Moir                SWOC       M50              51:30 
    5 David Palmer               BOK        M65              52:15 
    6 Steve Jones                SBOC       M55              52:23 
    7 Gabriella Walsh            MWOC       W45              53:48 
    8 David Mitchell             SBOC       M55              53:51 
    9 Niall Reynolds             SBOC       M50              53:56 
   10 Robert Brandon             OD         M65              54:56 
   11 Nick Dennis                BOK        M55              56:17 
   12 Jenny Green                SBOC       W21              57:02 
   13 Leighton Anthony           SBOC       M50              58:48 
   14 Alan Richards              NGOC       M65              58:57 
   15 Annemieke Silk             SWOC       W45              59:33 
   16 Laurence Gossage           BOK        M65              61:14 
   17 Allan McCall               NGOC       M45              62:33 
   18 Jeff Bryant                SWOC       M55              62:51 
   19 Gill Lock                  SBOC       W50              63:08 
   20 Rob Smart                  OD         M45              64:26 
   21 Kevin Bush                 SWOC       M55              64:43 
   22 David Pal                  DEE        M45              66:05 
   23 Tessa Lewis                SWOC       W50              66:22 
   24 John Middler               OD         M60              66:38 
   25 Robert Griffiths           MWOC       M65              66:40 
   26 Jackie Hallett             BOK        W55              67:41 
   27 Jo Congo                   OD         W40              68:09 
   28 Peter Colbert              SWOC       M60              68:52 
   29 Stephen Walsh              MWOC       M55              69:45 
   30 Ted McDonald               BOK        M70              70:25 
   31 Keith Willdig              OD         M65              70:31 
   32 David Hanstock             BOK        M55              71:04 
   33 Stuart Heaton              OD         M50              75:09 
   34 Sarah Jenkins              SBOC       W50              75:40 
   35 Catherine Slade            SAX        W35              77:16 
   36 Sam Healy                  SBOC       W40              77:17 
   37 Eunice Carter              MWOC       W50              85:14 

      Philip Jenkins             SBOC       M45                 mp 
      Margaret Reynolds          SBOC       W50                 mp 



Green  (44)               4.3 km  70 m   12 C     

    1 Fay Walsh                  MWOC       W18              30:33 
    2 Daniel Thomas              MWOC       M18              32:17 
    3 Dafydd Thomas              MWOC       M16              36:34 
    4 Alastair Gardner-Smith     MWOC       M18              37:54 
    5 Siobhan Lock               SBOC       W16              40:05 
    6 Rachel Dennis              BOK        W45              40:42 
    7 Peter Havard               SWOC       M65              40:48 
    8 Lauren Ferrand             SWOC       W21              43:17 
    9 Zoe Walsh                  MWOC       W18              44:04 
   10 Allan Darwell              BOK        M60              44:38 
   11 Sam Leadley                OD         M16              45:19 
   12 Frank Ince                 SWOC       M70              46:07 
   13 Nigel Ferrand              SWOC       M55              46:17 
   14 David Doherty              SBOC       M60              46:24 
   15 Graham Tough               SWOC       M70              47:24 
   16 Jenny Bray                 SN         W60              48:05 
   17 Gill Manning               SWOC       W65              48:27 
   18 Terry Smith                MWOC       M70              49:30 
   19 Mike Dobbs                 SBOC       M65              49:41 
   20 Sasha Habgood              SBOC       W40              50:49 
   21 John Mills                 SWOC       M65              51:56 
   22 Gill Stott                 NGOC       W55              52:16 
   23 Rick Roberts               HOC        M60              55:01 
   24 Mark Blackstone            BOK        M65              55:49 
   25 Fiona Hanstock             BOK        W55              56:22 
   26 Clare Fletcher             BOK        W70              59:48 
   27 Noelle Bryant              SWOC       W55              60:08 
   28 John Bowman                OD         M70              60:25 
   29 Margaret Willdig           OD         W60              60:48 
   30 Robert Teed                NGOC       M75              61:43 
   31 Karin Kirk                 OD         W65              62:23 
   32 Sue Alston                 SBOC       W55              62:38 
   33 Tony Noott                 BOK        M75              63:53 
   34 Delphine Suty              BAOC       W45              65:30 
   35 Kerina Lake                SBOC       W35              66:34 
   36 Susan Colbert              SWOC       W65              67:09 
   37 Sue Bicknell               OD         W70              67:57 
   38 Thelma Spalton             OD         W65              68:53 
   39 Elizabeth Urquhart         OD         W60              96:13 
   40 Susan Roberts              HOC        W65             105:34 
   41 Graham Urquhart            OD         M60             111:31 

      Tom Habgood                SBOC       M45                 mp 
      Mark Lyne                  SOS        M55                dns 
      Alan Mackenzie             BOK        M65                dns 



Light Green  (13)         3.9 km  60 m   10 C     

    1 Quinlan Silk               SWOC       M14              31:20 
    2 Oliver Lunn                OD         M14              36:15 
    3 William Thomas             MWOC       M14              37:11 
    4 Felix Lunn                 OD         M14              39:13 
    5 Iestyn Evans               MWOC       M20              41:12 
    6 Tom Carter-Davies          MWOC       M16              48:19 
    7 Catrin Skym                MWOC       W16              50:31 
    8 Trevor Sharples            MWOC       M55              57:51 
    9 William Jones              MWOC       M16              59:39 
   10 Ben Garson                 MWOC       M18              64:52 
   11 Jasmine Silk               SWOC       W14              66:35 
   12 Peter Seward               SBOC       M80              71:10 

      Helen Sawyer               SBOC       W55                 mp 



Orange  (13)              3.1 km  40 m   9 C      

    1 Oscar Healy                SBOC       M14              22:16 
    2 Pippa Smart                OD         W12              25:04 
    3 Nicolas Barrett            BAOC       M12              25:27 
    4 Hannah Thomas              MWOC       W12              27:14 
    5 Philip Lunn                OD         M45              29:54 
    6 Aled Pal                   DEE        M14              36:37 
    7 Anne Palmer                BOK        W65              37:20 
    8 William Arnold             SBOC       M14              41:49 
    9 Aled Skym                  MWOC       M18              46:35 
   10 Freddie Habgood            SBOC       M12              49:46 
   11 Dylan Skym                 MWOC       M14              65:50 
   12 Joe Sharples               MWOC       M14              89:11 

      Carys Lock                 SBOC       W12                dns 



Yellow  (4)               2.2 km  20 m   9 C      

    1 Carys Sharp                TVOC       W10              19:42 
    2 William Lake               SBOC       M10              25:03 
    3 Frederick Lake             SBOC       M10              27:04 
    4 Millly Habgood             SBOC       W12              35:54