SDOC 2010Sun 03/10/2010
Final Results

Adj.Pl Name               Club   Age Class  Time Pl               Adj. time



Short Open  (26) 4.0 km   18 C          

   1  Inara Gipsle        TVOC      W55   40:20 (13)               21:23
   2  Alison Harding      HH        W50   37:54 ( 7)               21:36
   3  Mikhail Gryaznevich TVOC      M55   32:23 ( 2)               23:58
   4  Jim Prowting        TVOC      M60   35:50 ( 4)               24:22
   5  Jackie Scarf        EPOC      W45   39:53 (12)               24:44
   6  Lesley Brown        HOC       W60   52:52 (18)               25:23
   7  Mike Godfree        DVO       M60   38:11 ( 8)               25:58
   8  Fay Walsh           POW       W14   42:17 (15)               27:29
   9  Matthew Jones       SBOC      M21   27:32 ( 1)               27:32
  10  William Reynolds    SBOC      M12   39:23 (10)               27:34
  11  Mark Glaisher       SAX       M55   39:29 (11)               29:13
  12  Sam Mitchell        SBOC      M16   35:08 ( 3)               29:31
= 12  David Mitchell      SBOC      M50   37:22 ( 6)               29:31
  14  Andy Campbell       DEE       M45   35:57 ( 5)               30:12
  15  John Mills          SWOC      M60   45:43 (17)               31:05
  16  Roger Stein         SBOC      M55   43:37 (16)               32:17
  17  Peter Carey         OD        M65   54:07 (19)               32:28
  18  Stephen Reynolds    SBOC      M16   38:52 ( 9)               32:39
  19  Barney Broatch      ERYRI     M14   41:52 (14)               33:30
  20  Sue Alston          SBOC      W50   64:23 (22)               36:42
  21  Mike Dobbs          SBOC      M60   54:42 (20)               37:12
  22  Penny Hemsted       HOC       W65   84:42 (23)               37:16
  23  Zoe Walsh           POW       W14   59:34 (21)               38:43
  24  Brian Yates         ESOC      M65   93:17 (24)               55:58

      Eric Brown          HOC       M60      mp
      Stephen Walsh       POW       M50      mp