SBOC Regional Event- Merthyr Mawr Warren - 14 March 2010Sun 14/03/2010 20:28
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

  Pl    Name                      Age       Club        Time   Club champs        



Yellow  (12)   2.4 km  40 m   10 C         

   1    Quinlan Silk              M10       SWOC       31:46                      
   2    Ailsa Graham              W12       SWOC       40:27                      
   3    Rachel Potter             W10       POW        46:29                      
   4    Rosie Jones               W10       SWOC       46:57                      
   5    Sarah Medlicott           W45       IND        48:29                      
   6    Ellie Medlicott           W12       IND        48:32                      
   7    Rebecca Ward              W7        NGOC       53:55                      
   8    Jess & Abby Miles         W10       IND        54:54                      
   9    Sarah Jones               W10       SWOC       56:32                      
  10    Nonnire Medlicott         W10       IND        88:54                      
  11    Jasmine Silk              W10       SWOC       88:59                      
  12    John Parfitt              M10       IND       134:28                      



Orange  (16)   2.9 km  60 m   9 C          

   1    Alastair Gardner-Smith    M14       POW        37:52                      
   2    Callum Carter-Davies      M14       POW        39:36                      
   3    David Keogh               M12       IND        41:38                      
   4    Hannah Mark               W14       SN         48:53                      
   5    Megan Bett                W12       SN         49:28                      
   6    Gaye Callard              W70       NGOC       55:59                      
   7    Harry Ashenden            M12       SPLOT      61:37                      
   8    Rhona Graham              W14       SWOC       62:49                      
   9    Dylan Campbell            M12       CHIG       63:43                      
  10    Chloe Potter              W12       BOK        64:37                      
  11    William Arnold            M8        SBOC       69:50                      
  12    Amy Graham                W40       SWOC       70:03                      
  13    Zac Hudd                  M10       BOK        70:07                      
  14    Hazel Blackstone          W65       BOK        79:15                      

        Bev Smith                 M40       POW           mp                      
        Gill Didlick              W65       IND           mp                      



Light Green  ( 3.6 km  170 m   12 C        

   1    Harry Butt                M14       SARUM      33:53                      
   2    Tim Morgan                M14       SOC        39:17                      
   3    Rachel Emmerson           W14       OD         43:06                      
   4    James Averill             M18       SN         46:25                      
   5    Julie Emmerson            W14       OD         47:17                      
   6    Megan Carter-Davies       W14       POW        54:01                      
   7    Fay Walsh                 W14       POW        60:10                      
   8    Peter Seward              M75       SBOC       60:33                      
   9    Andy Fryer                M55       SBOC       64:26                      
  10    Heather Rogers            W12       OD         66:46                      
  11    Alex Bett                 M14       SN         67:54                      
  12    Anne Donnell              W75       BOK        70:29                      
  13    Tom Ross                  M14       OD         72:07                      
  14    Stephen Elkington         M14       OD         73:55                      
  15    Kate Maliphant            W50       BOK        81:40                      
  16    Zoe Walsh                 W14       POW        81:44                      
  17    Alun Morgan               M65       SWOC       82:12                      
  18    John Grenfell             M75       BOK        82:52                      
  19    Anne Palmer               W60       BOK        84:47                      
  20    Morven Graham             W16       SWOC       86:20                      
  21    Pat Grenfell              W80       BOK        91:14                      
  22    Michael Hallett           M14       BOK        97:16                      
  23    Stan Szajda               M65       SBOC      122:41                      
  24    Suzette Spears            W70       HOC       144:25                      

        Nick Moran                M14       SOC           mp                      



Green  (57)    4.4 km  180 m   13 C        

   1    Katie Reynolds            W16       SBOC       40:22                      
   2    Lucy Butt                 W16       SARUM      40:30                      
   3    Niall Reynolds            M45       SBOC       40:33                      
   4    Tamsin Moran              W16       SOC        45:51                      
   5    Dane Blomquist            M14       BAOC       46:33                      
   6    Frank Ince                M65       SWOC       49:39                      
   7    Gill Manning              W60       SWOC       50:15                      
   8    Nick Silk                 M40       SWOC       51:41                      
   9    Sue Bett                  W40       SN         52:35                      
  10    Jamie Hicks               M14       SOC        52:45                      
  11    Alastair Mogford          M18       TVOC       52:49                      
  12    Colin Spears              M70       HOC        52:56                      
  13    Carol Pearce              W65       DEVON      56:34                      
  14    Inara Gipsle              W55       TVOC       59:28                      
  15    Elizabeth Furness         W55       OD         61:45                      
  16    Simon Thomas              M16       SBOC       62:12                      
  17    Jill Emmerson             W45       OD         62:29                      
  18    Lin Callard               M75       NGOC       62:52                      
  19    John Parfitt              M65       SARUM      63:42                      
  20    Katherine Bett            W16       SN         66:20                      
  21    Trevor Simpson            M70       OD         67:38                      
  22    David Parkin              M75       BOK        68:00                      
  23    Hannah Jenkins            W18       SBOC       69:06                      
  24    Sue Alston                W50       SBOC       71:10                      
  25    Dennis Mews               M60       HOC        71:28                      
  26    Pete Hudd                 M45       BOK        71:57                      
  27    Robin Walker              M70       BOK        73:42                      
  28    Jackie Hallett            W50       BOK        74:17                      
  29    Noelle Bryant             W50       SWOC       74:30                      
  30    Patrick Pay               M70       WRE        75:02                      
  31    Robert Vickers            M65       HOC        75:29                      
  32    John Coleman              M65       NGOC       75:34                      
  33    Jenny Bray                W55       SN         76:18                      
  34    Helen Elkington           W18       OD         76:22                      
  35    Clare Fletcher            W65       BOK        78:49                      
  36    Anne May                  W60       SLOW       80:10                      
  37    Bill Vigar                M75       QO         80:57                      
  38    Gwen Tanner               W50       BOK        81:01                      
  39    Alison Sloman             W70       HOC        82:07                      
  40    Robert Teed               M70       NGOC       83:37                      
  41    Jessie Benjamin           W16       BOK        84:58                      
  42    Alan Mackenzie            M60       SWOC       87:44                      
  43    Hilary Simpson            W70       OD         89:01                      
  44    Melanie Elkington         W45       OD         91:42                      
  45    Clive Eiles               M65       SBOC       92:02                      
  46    Tim Booth                 M55       BKO        94:56                      
  47    Sue Davies                W70       SBOC      101:22                      
  48    Sue Colbert               W60       SWOC      107:56                      
  49    Ruth Rhodes               W65       SO        110:11                      
  50    Patricia Walker           W65       BOK       114:48                      
  51    Daniele Fawkner-Corbett   W55       BOK       143:39                      
  52    Caroline Potter           W45       BOK       147:43                      

        Gerry Butcher             M60       LOK           mp                      
        Eunice Carter             W45       POW           mp                      
        Judy Nesbit               W50       NGOC          mp                      
        Terry Smith               M65       POW           mp                      
        Susan Buckley             W21       SBOC          mp                      



Blue  (61)     6.7 km  220 m   19 C        

   1    Jack Benham               M16       SARUM      51:40                      
   2    Axel Blomquist            M55       BAOC       62:54                      
   3    Mikhail Gryaznevich       M55       TVOC       65:12                      
   4    Adam Potter               M16       BOK        68:48                      
   5    Sam Mitchell              M16       SBOC       69:24                      
   6    Mike Kay                  M55       POW        69:34                      
   7    Hamish Rogers             M14       OD         69:43                      
   8    Matthew Elkington         M16       OD         69:47                      
   9    Alan Nesbit               M50       NGOC       70:33                      
  10    Ian Moran                 M50       SOC        70:58                      
  11    Mark Burley               M21       BOK        71:20                      
  12    Alexander Moore           M18       BKO        71:53                      
  13    Stephen Reynolds          M16       SBOC       72:02                      
  14    Ian Ditchfield            M50       MV         72:50                      
  15    Mike Hampton              M60       OD         73:12                      
  16    David Palmer              M60       BOK        73:33                      
  17    Carys Morgan              W21       SWOC       74:27                      
  18    Jackie Butt               W45       SARUM      74:43                      
  19    Bruce Bryant              M50       OD         74:56                      
  20    David May                 M60       SLOW       75:00                      
  21    Andy Emmerson             M50       OD         78:33                      
  22    Jane Morgan               W50       SOC        79:24                      
  23    Andy Straka               W20       BKO        80:49                      
  24    Guy Ross                  M16       OD         81:46                      
  25    Joanna Foster             W50       BOK        82:45                      
  26    Dai Richards              M50       SBOC       83:44                      
  27    Jeff Butt                 M45       SARUM      83:53                      
  28    Christine Farr            W35       BOK        84:21                      
  29    Trevor Griffiths          M60       BOK        84:52                      
  30    Colin Hicks               M55       SOC        85:53                      
  31    Liz Phillips              W45       OD         86:10                      
  32    Peter Colbert             M55       SWOC       86:58                      
  33    Carol Edwards             W50       TVOC       87:02                      
  33    John Pearce               M65       DEVON      87:02                      
  35    Margaret Reynolds         W45       SBOC       88:23                      
  36    Annemieke Silk            W40       SWOC       88:32                      
  37    Paul Furness              M55       OD         89:05                      
  38    Steve Jones               M50       SBOC       89:22                      
  39    Robert Griffiths          M60       POW        89:25                      
  40    Mark Dyer                 M60       BOK        90:27                      
  41    Phil Jenkins              M40       SBOC       90:39                      
  42    David Pal                 M40       POW        94:58                      
  43    Sarah Jenkins             W45       SBOC       96:03                      
  44    Susan Straka              W18       BKO        96:28                      
  45    Peter Foster              M50       BOK        96:29                      
  46    David Hanstock            M50       BOK        96:37                      
  47    John Mills                M60       SWOC       97:53                      
  48    Jeff Bryant               M50       SWOC       98:30                      
  49    David Doherty             M55       SBOC      100:15                      
  50    Mike Bray                 M55       SN        104:32                      
  51    Mike Dobbs                M60       SBOC      105:12                      
  52    Sophie Davie              W18       SARUM     106:23                      
  53    Laurence Gossage          M60       BOK       112:24                      
  54    Stephen Walsh             M50       POW       121:09                      
  55    Philip Fawkner-Corbett    M55       BOK       124:29                      
  56    Mark Blackstone           M60       BOK       125:31                      

        Martin Wilson             M60       BKO           mp                      
        David Mitchell            M50       SBOC          mp                      
        Kevin Ross                M45       OD            mp                      
        Lesley Ross               W40       OD            mp                      
        Sally Harmer              W45       SBOC          mp                      



Brown  (28)    9.1 km  250 m   26 C        

   1    Matthew Crane             M21       BOK        56:12                      
   2    Peter Bray                M18       SN         65:14                      
   3    Clive Hallett             M45       BOK        66:14                      
   4    Robert Campbell           M40       CHIG       70:33                      
   5    James Clemence            M50       SWOC       70:56                      
   6    Ben Doherty               M20       SBOC       75:05                      
   7    Mark Saunders             M50       BOK        76:08                      
   8    Karen Poole               W21       CLOK       77:14                      
   9    John Embrey               M50       HOC        77:27                      
  10    Steve Long                M45       TVOC       79:09                      
  11    Chris Poole               M40       CLOK       79:49                      
  12    David Seward              M50       SBOC       79:59                      
  13    Peter Ward                M40       SPOOK      82:21                      
  14    Tom Butt                  M18       SARUM      85:45                      
  15    Paul Gebbett              M40       BOK        86:57                      
  16    Clare Dallimore           W21       SWOC       89:56                      
  17    Duncan Innes              M45       BOK        90:13                      
  18    Pete Maliphant            M50       BOK        91:04                      
  19    Grace Crane               W21       BOK        91:42                      
  20    Ben Maliphant             M16       BOK        94:09                      
  21    David Williams            M45       HOC        95:55                      
  22    Jeremy Parr               M40       SWOC       99:43                      
  23    Leighton Anthony          M45       SBOC      100:10                      
  24    Alice Bedwell             W50       BOK       101:50                      
  25    David Bennett             M35       DVO       104:48                      
  26    Cris Arnold               M45       SBOC      121:09                      
  27    Jim Mallinson             M60       SLOW      123:20                      

        Brian Hughes              M60       HOC           mp