SBOC Welsh League - Whiteford - 27 June 2009Sat 27/06/2009 18:48
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

  Pl    Name                      Age       Club        Time   Club champs        



Yellow  (6)    1.9 km  25 m   10 C         

   1    Carolina Jonsell          W10       SBOC       25:26   JW                 
   2    Nicolas Barrett           M5        SBOC       33:17                      
   3    Laura Barrett             W3        SBOC       33:28                      
   4    Natasha Powell            W10       POW        38:19                      
   5    Vendela Jonsell           W8        SBOC       39:05   JW                 
   6    Amy Mitchell              W10       SBOC       42:04   JW                 



Orange  (4)    2.8 km  40 m   10 C         

   1    William Reynolds          M12       SBOC       22:46   JM                 
   2    Petra Barrett             W21       SBOC       27:51                      
   3    Jan Powell                W35       POW        41:42                      

        Victoria Richards         W21       SBOC          mp                      



Light Green  ( 3.7 km  100 m   14 C        

   1    Sam Mitchell              M14       SBOC       34:18   JM                 
   2    Simon Thomas              M16       SBOC       55:13                      
   3    Michael Hallett           M12       BOK        56:39                      
   4    Peter Seward              M75       SBOC       57:00   VM                 
   5    Colin Powell              M70       SWOC       57:49                      
   6    Anne Donnell              W75       BOK      1:15:50                      
   7    Susan Buckley             W21       SBOC     1:23:46                      
   8    Stan Szajda               M65       IND      2:11:02                      

        Andy Fryer                M55       SBOC          mp                      



Green  (18)    4.5 km  150 m   15 C        

   1    Stephen Reynolds          M14       SBOC       46:43   JM                 
   2    Bridget Stein             W50       SBOC       57:21   VW                 
   3    Gill Manning              W60       SWOC       57:24                      
   4    Margaret Reynolds         W45       SBOC     1:01:43   SW                 
   5    Sue Alston                W50       SBOC     1:08:42   VW                 
   6    Kay Seward                W45       SBOC     1:09:13   VW                 
   7    Robin Walker              M70       BOK      1:16:23                      
   8    Shona Simmons             W16       BOK      1:19:30                      
   9    Tony Noott                M70       BOK      1:20:47                      
  10    Anthony Powell            M35       POW      1:21:49                      
  11    Celia Watkinson           W50       BOK      1:24:27                      
  12    Sue Colbert               W60       SWOC     1:25:56                      
  13    Irmela Bergt              W60                1:29:36                      
  14    Clare Fletcher            W65       BOK      1:32:34                      
  15    Albrecht Bergt            M65                1:34:53                      
  16    Allan Darwell             M55       BOK      1:34:56                      
  17    Anne Palmer               W55       BOK      1:43:22                      
  18    Patricia Walker           W65       BOK      2:16:39                      



Blue  (35)     6.6 km  225 m   19 C        

   1    Kristian Jones            M18       SBOC       40:06   SM                 
   2    Craig Thomson             M16       FVO        56:17                      
   3    Ben Mitchell              M16       SBOC       57:33   JM                 
   4    Charlie Jenkins           M14       SBOC     1:02:08   JM                 
   5    Svante Jonsell            M40       SBOC     1:07:57   VM                 
   6    Jack Hutchison            M60       SOC      1:08:00                      
   7    David Mitchell            M50       SBOC     1:09:06   VM                 
   8    Roger Stein               M55       SBOC     1:09:38   VM                 
   9    Katie Reynolds            W16       SBOC     1:10:04   JW                 
  10    Lucy Butt                 W16       SARUM    1:10:08                      
  11    Mark Thomson              M40       FVO      1:11:57                      
  12    Simon Bevan               M40       SOC      1:12:35                      
  13    David Palmer              M60       BOK      1:13:04                      
  14    Liz Phillips              W45       OD       1:14:04                      
  15    Kevin Bracher             M50       SOC      1:14:31                      
  16    Delyth Darlington         W16       ERYRI    1:14:43                      
  17    Alison Simmons            W50       BOK      1:16:53                      
  18    Isla Simmons              W18       BOK      1:17:37                      
  19    Sally Harmer              W45       SBOC     1:18:15   SW                 
  20    Frank Ince                M65       SWOC     1:19:20                      
  21    Robin Watkinson           M50       BOK      1:19:45                      
  22    Kristin Hoydalsvik        M50       POW      1:23:28                      
  23    Peter Colbert             M55       SWOC     1:25:00                      
  24    John Simmons              M55       BOK      1:26:37                      
  25    Phil Smith                M45       SBOC     1:28:14   VM                 
  26    David Doherty             M55       SBOC     1:30:06   Vm                 
  27    Peter Ribbans             M50       SWOC     1:30:41                      
  28    Alan Mackenzie            M60       SWOC     1:35:09                      
  29    Jeff Bryant               M50       SWOC     1:35:29                      
  30    Richard Jones             M40       SWOC     1:36:03                      
  31    Hannah Jenkins            W18       SBOC     1:36:28   JW                 
  32    Helen Kelsey              W50       BOK      1:37:02                      
  33    David Pal                 M40       POW      1:38:59                      
  34    Sarah Jenkins             W45       SBOC     1:40:31   VW                 

        Noelle Bryant             W50       SWOC          mp                      



Brown  (13)    7.9 km  300 m   24 C        

   1    Clive Hallett             M45       BOK        53:10                      
   2    Richard Barrett           M35       BAOC       53:57   SM                 
   3    Andrew Hill               M21       SBOC     1:00:36   SM                 
   4    David Seward              M50       SBOC     1:03:23   SM                 
   5    Ifor Powell               M40       BOK      1:05:50                      
   6    Christopher Kelsey        M50       BOK      1:11:22                      
   7    Bruce Bryant              M50       OD       1:13:09                      
   8    Duncan Innes              M45       BOK      1:22:46                      
   9    Dai Richards              M45       SBOC     1:22:55   VM                 
  10    Steve Jones               M50       SBOC     1:25:09   VM                 
  11    Christine Farr            W21       BOK      1:29:05                      

        Ben Doherty               M18       SBOC          mp   SM                 
        Robert Griffiths                    POW           mp