SBOC District Event - Broughton Burrows - 16/06/07Mon 18/06/2007 09:27
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

  Pl    Name                      Age       Club        Time   SBOC club champs   



Yellow  (9)    2.1 km  50 m   11 C         

   1    William Reynolds          M10       SBOC       20:49   jm                 
   2    Kit Benjamin              M10       BOK        22:55                      
   3    Nicholas Holmes           M10       IND        23:13                      
   4    Margaret Cheesman         W14       IND        27:54                      
   5    Dan Benjamin              M10       BOK        40:28                      
   6    William Arnold            M10       SBOC       54:58   N/C                
   7    Joe Mitchell              M10       SBOC       59:15   N/C                
   8    Nicolas Barrett           M10       SBOC     1:11:59   N/C                

        Amy Mitchell              W10       SBOC          mp   N/C                



Orange  (5)    2.7 km  80 m   10 C         

   1    Stephen Reynolds          M12       SBOC       18:55   jm                 
   2    Sam Mitchell              M12       SBOC       27:31   jm                 
   3    Jessie Benjamin           W14       BOK        40:19                      
   4    Simon Thomas              M14       SBOC       58:54   jm                 
   5    Sarah & Karl Whitehouse & Gp        IND      1:05:54                      



Light Green  ( 3.2 km  140 m   12 C        

   1    Ben Mitchell              M14       SBOC       38:28   jm                 
   2    Peter Seward              M75       SBOC       48:01   N/C                
   3    Katie Reynolds            W14       SBOC       57:24   jw                 
   4    Merce Aloy                W45       SPLOT    1:00:58                      
   5    Andy Fryer                M55       SBOC     1:06:30   N/C                
   6    Ann Mitchell              W35       SBOC     1:47:27   sw                 
   7    Timothy Davis             M21       IND      1:59:50                      
   8    Sam & Lisa Smith & Stone  Gp        IND      2:32:44                      



Green  (16)    4.2 km  160 m   14 C        

   1    Bridget Stein             W45       SBOC       48:41   vw                 
   2    Tony Noott                M70       BOK        52:39                      
   3    Margaret Reynolds         W45       SBOC       54:12   sw                 
   4    Lizzie Clemence           W16       SWOC     1:05:02                      
   5    Anne Palmer               W55       BOK      1:14:25                      
   6    Shimona Starling          W21       NGOC     1:21:36                      
   7    Dale Thomas               M16       SBOC     1:26:28   jm                 
   8    Malcolm Kendrick          M65       SBOC     1:31:44   vm                 
   9    Nyall Meredith            M50       SWOC     1:33:07                      
  10    Robert Teed               M65       NGOC     1:33:29                      
  11    John Grenfell             M75       BOK      1:39:06                      
  12    Bev Jones                 W45       SBOC     1:41:54   vw                 
  13    Pat Grenfell              W75       BOK      2:12:10                      
  14    Susan Colbert             W60       SWOC     2:17:02                      

        Kay Seward                W45       SBOC          mp   vw                 
        Alun Morgan               M60       SWOC          mp                      



Blue  (27)     6.1 km  250 m   17 C        

   1    Bruce Bryant              M50       OD         54:27                      
   2    David Palmer              M60       BOK      1:04:19                      
   3    Steve Jones               M45       SBOC     1:05:15   vm                 
   4    Simon Bevan               M40       SOC      1:06:28                      
   5    Peter Colbert             M55       SWOC     1:07:34                      
   6    Carys Morgan              W21       SWOC     1:08:23                      
   7    Frank Ince                M65       SWOC     1:08:47                      
   8    Liz Phillips              W40       OD       1:11:31                      
   9    David Mitchell            M45       SBOC     1:12:06   vm                 
  10    Niall Reynolds            M45       SBOC     1:13:04   vm                 
  11    Katy Dyer                 W55       BOK      1:15:39                      
  12    Mark Dyer                 M55       BOK      1:17:12                      
  13    David Doherty             M50       SBOC     1:22:08   vm                 
  14    Sarah Jenkins             W40       SBOC     1:25:01   vw                 
  15    Havard Prosser            M55       SWOC     1:27:29                      
  16    Phil Smith                M40       SBOC     1:28:53   vm                 
  17    Helen Kelsey              W50       BOK      1:30:16                      
  18    Kevin Bush                M45       SWOC     1:32:06                      
  19    Mike Dobbs                M55       SBOC     1:32:16   vm                 
  20    Peter Foster              M50       BOK      1:33:50                      
  21    Joanna Foster             W50       BOK      1:34:09                      
  22    Anne Wilson               W55       POW      1:39:11                      
  23    Ellen Starling            W45       SLOG     1:40:20                      
  24    Jane Ritchie              W50       SWOC     1:42:39                      

        Louise Benjamin           W40       BOK           mp                      
        Philip Jenkins            M40       SBOC          mp   vm                 
        Alan Starling             M50       NGOC          mp                      



Brown  (19)    8.0 km  330 m   20 C        

   1    James Clemence            M45       SWOC     1:04:18                      
   2    Kristian Jones            M16       SBOC     1:09:55   sm                 
   3    Richard Barrett           M35       BAOC     1:11:06   sm                 
   4    Charles Daniel            M50       BOK      1:11:14                      
   5    Matthew Jones             M20       SBOC     1:11:43   sm                 
   6    Richard Wilson            M50       POW      1:15:34                      
   7    John Morris               M21       SBOC     1:18:31   sm                 
   8    Duncan Innes              M45       BOK      1:18:34                      
   9    Laura Daniel              W21       BOK      1:24:39                      
  10    Jamie Sutherland          M35       SWOC     1:24:42                      
  11    Richard Davies            M45       SPLOT    1:28:03                      
  12    Leighton Anthony          M45       SBOC     1:29:05   sm                 
  13    Christine Farr            W21       BOK      1:30:55                      
  14    Chris Arnold              M40       SBOC     1:35:16   vm                 
  15    Dai Richards              M45       SBOC     1:48:30   vm                 
  16    Nigel Ferrand             M50       SWOC     1:50:27                      

        Ben Doherty               M16       SBOC          mp   sm                 
        David Seward              M45       SBOC          mp   sm                 
        Christophe Mutricy        M21       BOK           mp