SBOC Welsh League Margam ParkSun 03/12/2006 17:45
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

  Pl    Name                  Age Class Club           Time 







Yellow  (5)    1.9 km  35 m   7 C      



   1    William Reynolds      M10       SBOC          15:01 

   2    Elizabeth Bedwell     W10       DVO           23:05 

   3    Isaac Parr            M7                      26:11 

   4    Carys Sharp           W40       SWOC          48:58 



        Cornell Parr          M6        IND              mp 







Orange  (3)    2.7 km  140 m   11 C        



   1    Stephen Reynolds      M12       SBOC          32:17 

   2    Sam Mitchell          M12       SBOC          35:06 

   3    Victoria Howells      W21       TVOC        1:08:44 







Light Green  ( 3.5 km  160 m   11 C        



   1    Katie Reynolds        W12       SBOC          46:33 

   2    Simon Berry           M21       TVOC          54:11 

   3    Ben Mitchell          M14       SBOC        1:04:16 

   4    David Watkins                   BADO        1:06:33 

   5    Andy Fryer            M55       SBOC        1:24:16 

   6    Hannah Jenkins        W14       SBOC        1:32:52 







Green  (8)     3.9 km  185 m   12 C        



   1    Anne Wilson           W50       POW         1:03:43 

   2    David Doherty         M50       SBOC        1:05:56 

   3    Susan Colbert         W55       SWOC        1:17:37 

   4    Ian Collinson         M20       BAOC        1:21:40 

   5    Warren Teague         M20       IND         1:21:45 

   5    Ami Peters            W18       IND         1:21:45 

   7    Peter Seward          M75       SBOC        1:27:18 

   8    Sue Davies            W65       SBOC        1:30:04 







Blue  (17)     5.4 km  240 m   16 C        



   1    Dai Bedwell           M35       DVO         1:00:35 

   2    Jeremy Parr           M35       IND         1:11:19 

   3    Jamie Sutherland      M35       SWOC        1:17:50 

   4    Roger Stein           M50       SBOC        1:19:26 

   5    David Mitchell        M45       SBOC        1:22:58 

   6    Sally Harmer          W45       SBOC        1:27:15 

   7    Dennis Lawlor         M60       SBOC        1:33:25 

   8    Graham Tough          M60       SWOC        1:33:35 

   9    Jeff Bryant           M45       SWOC        1:36:09 

  10    John Mills            M55       SWOC        1:36:23 

  11    Richard Jones         M35       SWOC        1:41:27 

  12    Peter Ribbans         M45       SWOC        1:42:00 

  13    Dave Bird             M60       SBOC        1:46:29 

  14    Peter Colbert         M50       SWOC        1:50:47 

  15    Sarah Jenkins         W40       SBOC        1:59:12 



        Noelle Bryant         W50       SWOC             mp 

        Erinna Foley-Fisher   W18       IND              mp 







Brown  (8)     7.5 km  280 m   22 C        



   1    James Clemence        M45       SWOC        1:18:53 

   2    Richard Wilson        M50       POW         1:20:56 

   3    Matthew Jones         M20       SBOC        1:24:14 

   4    Ben Doherty           M16       SBOC        1:24:34 

   5    Richard Sharp         M40       TVOC        1:35:58 

   6    Robert Griffiths      M65       POW         1:51:45 

   7    Chris Arnold          M40       SBOC        1:57:03 

   8    Caroline Dallimore    W50       SWOC        2:04:01