SBOC Welsh League WhitefordSun 01/10/2006 20:09
Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

  Pl    Name                  Age Class Club           Time 



Yellow  (4)    2.1 km  30 m   9 C          

   1    Ceri England          W10       SBOC          22:01 
   2    Claire Auger          W10       IND           32:50 
   3    William Arnold        M10       SBOC          48:40 
   4    William Reynolds      M10       SBOC        1:02:42 



Orange  (7)    2.7 km  70 m   9 C          

   1    Stephen Reynolds      M12       SBOC          22:38 
   2    Cai England           M10       SBOC          37:48 
   3    Ali Bexfield          Gp                      39:30 
   4    Rebecca Collins       w14       IND           42:10 
   5    Belinda Bordwell                IND           57:41 
   6    Nashie Shuttleworth   gp                    1:18:04 

        Simon Thomas                    SBOC             mp 



Light Green  ( 3.2 km  80 m   11 C         

   1    Ben Mitchell          M14       SBOC          33:57 
   2    Katie Reynolds        W12       SBOC          38:15 
   3    Liz Phillips          W40       OD            43:04 
   4    Hannah Jenkins        W14       SBOC          48:49 
   5    Allan Murray          M21                     52:23 
   6    Sharon Naylor         W50       SBOC        1:04:27 



Green  (11)    4.7 km  150 m   12 C        

   1    Gill Manning          W55       SWOC          49:16 
   2    Andrew Blyth          M21       SBOC          56:23 
   3    Jene Hoare            W18       ERYRI         56:54 
   4    Peter Seward          M75       SBOC        1:04:32 
   5    Rachel Tuffin         W45       NGOC        1:05:23 
   6    Holly Bryant          W16       SWOC        1:06:42 
   7    Alun Morgan           M60       SWOC        1:20:12 
   8    Susan Colbert         W55       SWOC        1:25:19 
   9    Nyall Meredith        M50       SWOC        1:25:47 
  10    Malcolm Kendrick      M65       SBOC        1:44:05 

        Robert Teed           M65       NGOC             mp 



Blue  (26)     6.7 km  180 m   16 C        

   1    Bruce Bryant          M45       OD          1:00:37 
   2    Steve Jones           M45       SBOC        1:09:51 
   3    Frank Ince            M60       SWOC        1:09:58 
   4    David Mitchell        M45       SBOC        1:10:48 
   5    Martin Goddard        M45       SARUM       1:11:05 
   6    Nigel Ferrand         M50       SWOC        1:13:39 
   7    Jamie Sutherland      M35       SWOC        1:14:35 
   8    Caroline Dallimore    W50       SWOC        1:15:54 
   9    Graham Tough          M60       SWOC        1:17:31 
  10    John Mills            M55       SWOC        1:18:00 
  11    Carys Morgan          W21       SWOC        1:19:08 
  12    Jeff Bryant           M45       SWOC        1:21:37 
  13    Peter Williams        M35       HOC         1:23:18 
  14    Peter Colbert         M50       SWOC        1:23:28 
  15    Mike Dobbs            M55       SBOC        1:26:09 
  16    Peter Ribbans         M45       SWOC        1:26:40 
  17    Sally Harmer          W45       SBOC        1:26:49 
  18    Erica Karlsson        W21       SBOC        1:28:17 
  19    Sarah Jenkins         W40       SBOC        1:29:42 
  20    Penny Bickle          W21       SWOC        1:29:54 
  21    Alan Mackenzie        M55       SWOC        1:30:08 
  22    Dennis Lawlor         M60       SBOC        1:36:14 
  23    Dale Thomas           M16       SBOC        1:38:51 
  24    Victoria Harvey       W40       NWO         1:39:41 
  25    Anne Wilson           W50       POW         1:52:42 

        Noelle Bryant         W50       SWOC             mp 



Brown  (18)    8.7 km  290 m   19 C        

   1    Rhys Manning          M21       SWOC          58:36 
   2    Ali Powell            M21       SBOC        1:01:13 
   3    Richard Barrett       M35       BAOC        1:01:56 
   4    Kristian Jones        M16       SBOC        1:05:26 
   5    Matthew Jones         M20       SBOC        1:08:24 
   6    David Seward          M45       SBOC        1:08:38 
   7    Brian Hughes          M55       HOC         1:18:43 
   8    Steve Quinton         M40       SBOC        1:18:58 
   9    Chris Arnold          M40       SBOC        1:20:19 
  10    Richard Davies        M45       SPLOT       1:23:03 
  11    Leighton Anthony      M45       SBOC        1:25:59 
  12    Alice Bedwell         W45       BOK         1:34:20 
  13    Margaret Reynolds     W45       SBOC        1:34:29 
  14    Richard Wilson        M50       POW         1:35:11 
  15    Christopher Harrison  M45       NWO         1:37:48 
  16    Dai Richards          M45       SBOC        1:41:46 
  17    Michael Bryant        M18       SWOC        1:44:20 
  18    Robert Griffiths      M60       POW         1:55:33