Midland Night ChampionshipsMon 07/03/2005 20:11
Preliminary Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

   Pl       Name                       Club         Cl.            Time 



Course 1  (7)  8.9 km  115 m   21 C                      

    1       Edward Catmur              SLOW         M21L        1:07:32 
    2       Rhys Manning               SWOC         M21L        1:11:39 
    3       Mark Saunders              BOK          M21L        1:19:33 
    4       Darrell High               SO           M21L        1:37:44 

            Mark Collis                DRONGO       M21L             mp 
            Richard Barrett            BAOC         M21L             mp 
            Mark Vyvyan-robinson       SLOW         M21L             mp 



Course 2  (8)  7.5 km  110 m   16 C                      

    1       David Seward               SBOC         M45L        1:09:46 
    2       Andy Creber                BOK          M45L        1:14:00 
    3       Richard Davies             SPLOT        M45L        1:21:01 
    4       Marcus Geoghegan           Ajax         M35L        1:24:45 
    5       Bruce Bryant               OD           M45L        1:25:44 
    6       Brendan O'Brien            Ajax         M35L        1:26:05 
    7       Benjamin Grandey           CLOK         M20L        1:39:32 

            Peter Huzan                SLOW         M40L             mp 



Course 3  (17) 6.8 km  90 m   16 C                       

    1       Cerys Manning              SWOC         W21L        1:04:28 
    2       Richard Wilson             POW          M50L        1:04:37 
    3       Alan Rosen                 HH           M50L        1:05:03 
    4       Andy Robinson              SLOW         M50L        1:07:27 
    5       Richard Catmur             SLOW         M50L        1:09:15 
    6       Nick Dallimore             SWOC         M50L        1:10:52 
    7       Alice Bedwell              BOK          W21L        1:13:12 
    8       Alan Hartley               SPLOT        M21S        1:13:24 
    9       Martin Flynn               Ajax         M21S        1:17:42 
   10       Paul Furness               OD           M50L        1:21:41 
   11       Blanka Sengerova           WAOC         W21L        1:25:02 
   12       Andrew Payne               DEE          M50L        1:29:19 
   13       Erica Karlsson             SBOC         W21L        1:31:04 
   14       Alison High                SO           W21L        1:46:40 

            Matthew Illman             SARUM        M18L             mp 
            Matthew Jones              SBOC         M18L             mp 
            Jeremy Hill                TVOC         M50L             mp 



Course 4  (18) 5.6 km  75 m   15 C                       

    1       Niall Reynolds             SBOC         M40S          53:50 
    2       Ronan Cleary               LOK          M45S          57:45 
    3       Jim Mallinson              SLOW         M55L        1:02:00 
    4       Julie Cleary               LOK          W40L        1:02:11 
    5       Liz Phillips               OD           W40L        1:05:45 
    6       Margaret Reynolds          SBOC         W40L        1:06:25 
    7       David Mitchell             SBOC         M45S        1:09:23 
    8       Arthur Boyt                KERNO        M60L        1:11:09 
    9       Barry Houghton             HOC          M55L        1:11:18 
   10       David Holmes               QO           M55L        1:12:43 
   11       Steve Jones                SBOC         M45S        1:16:33 
   12       Jeff Bryant                SWOC         M45S        1:33:01 
   13       Wendy Yarranton            SBOC         W40L        1:39:11 
   14       Kath Broatch               ERYRI        W40L        1:40:33 
   15       Mark Blackstone            BOK          M55L        1:40:37 
   16       Dave Bird                  SBOC         M60L        1:57:07 

            Eddie McLarnon             NGOC         M55L             mp 
            Dennis Mews                HOC          M55L             mp 



Course 5  (21) 4.5 km  55 m   12 C                       

    1       Ruth Holmes                SARUM        W18L          44:18 
    2       Tessa Hill                 HOC          W18L          44:51 
    3       Mike Farrington            HOC          M50S          49:44 
    4       Jill Manning               SWOC         W55L          52:15 
    5       Janet Rosen                HH           W50L          53:20 
    6       Jill Leventon              WRE          W55L          55:58 
    7       Clare Dallimore            SWOC         W18L          57:22 
    8       Charles Leventon           WRE          M50S          59:48 
    9       Peter Seward               SBOC         M70L        1:02:16 
   10       David Jones                NGOC         M65L        1:02:36 
   11       Anne Wilson                POW          W50L        1:03:17 
   12       Anne Osborne               MDOC         W21S        1:05:21 
   13       Brian Laycock              HOC          M55S        1:07:30 
   14       Lynden Hartmann            HOC          W50L        1:11:25 
   15       Jean Payne                 DEE          W50L        1:13:04 
   16       Patrick Pay                WRE          M65L        1:14:04 
   17       Malcolm Kendrick           SBOC         M65L        1:23:50 
   18       John Grenfell              BOK          M70L        1:23:58 
   19       Donald Gray                QO           M55S        1:39:53 
   20       Sue Boyt                   KERNO        W50L        1:42:46 

            Stephen Round              SELOC        M50S             mp 



Course 6  (19) 3.2 km  50 m   10 C                       

    1       Lauren Ferrand             SWOC         W16           39:26 
    2       John Butler                SBOC         M60S          42:53 
    3       Michael Bryant             SWOC         M16           45:41 
    4       Jamie Medley               SWOC         M16           47:21 
    5       Declan Gray                QO           M16           49:32 
    6       Anwen Darlington           ERYRI        W16           52:23 
    7       Andrew Ranson              KERNO        M16           56:39 
    8       Dave Tindall               ERYRI        M65S        1:00:13 
    9       Pat Grenfell               BOK          W75         1:07:45 
   10       Geoff Bristow              TVOC         M65S        1:09:22 
   11       Don Gray                   NGOC         M75         1:18:12 
   12       Anne Donnell               BOK          W70         1:21:49 
   13       Noelle Bryant              SWOC         W45S        1:36:30 
   14       Allen family               IND          M16         1:52:39 

            Judith Powell              SWOC         W65              mp 
            Beryl Pay                  WRE          W70              mp 
            Denis Hamment              BOK          M75             dnf 
   nc       Vicky Whaley               SLOW         M16           47:11 
   nc       Anne Darlington            ERYRI        W50S        1:44:12