Midland Night ChampionshipsMon 07/03/2005 21:23
Preliminary Resultscreated by OE2003 © Stephan Krämer 2004

   Pl    Name                       Age Class  Club             Time 



M16  (6)       3.2 km  50 m   10 C         

    1    Michael Bryant             M16        SWOC            45:41 
    2    Jamie Medley               M16        SWOC            47:21 
    3    Declan Gray                M16        QO              49:32 
    4    Andrew Ranson              M16        KERNO           56:39 
    5    Allen family                          IND           1:52:39 

   nc    Vicky Whaley               W21        SLOW            47:11 



M18L  (2)      6.8 km  90 m   16 C         

         Matthew Illman             M18        SARUM              mp 
         Matthew Jones              M18        SBOC               mp 



M20L  (1)      7.5 km  110 m   16 C        

    1    Benjamin Grandey           M20        CLOK          1:39:32 



M21S  (2)      6.8 km  90 m   16 C         

    1    Alan Hartley               M21        SPLOT         1:13:24 
    2    Martin Flynn               M21        Ajax          1:17:42 



M21L  (7)      8.9 km  115 m   21 C        

    1    Edward Catmur              M21        SLOW          1:07:32 
    2    Rhys Manning               M21        SWOC          1:11:39 
    3    Mark Saunders              M45        BOK           1:19:33 
    4    Darrell High               M35        SO            1:37:44 

         Mark Collis                M21        DRONGO             mp 
         Richard Barrett            M35        BAOC               mp 
         Mark Vyvyan-robinson       M21        SLOW               mp 



M35L  (2)      7.5 km  110 m   16 C        

    1    Marcus Geoghegan           M35        Ajax          1:24:45 
    2    Brendan O'Brien            M35        Ajax          1:26:05 



M40S  (1)      5.6 km  75 m   15 C         

    1    Niall Reynolds             M40        SBOC            53:50 



M40L  (1)      7.5 km  110 m   16 C        

         Peter Huzan                M40        SLOW               mp 



M45S  (4)      5.6 km  75 m   15 C         

    1    Ronan Cleary               M45        LOK             57:45 
    2    David Mitchell             M45        SBOC          1:09:23 
    3    Steve Jones                M45        SBOC          1:16:33 
    4    Jeff Bryant                M45        SWOC          1:33:01 



M45L  (4)      7.5 km  110 m   16 C        

    1    David Seward               M45        SBOC          1:09:46 
    2    Andy Creber                M45        BOK           1:14:00 
    3    Richard Davies             M45        SPLOT         1:21:01 
    4    Bruce Bryant               M45        OD            1:25:44 



M50S  (3)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    Mike Farrington            M50        HOC             49:44 
    2    Charles Leventon           M50        WRE             59:48 

         Stephen Round              M50        SELOC              mp 



M50L  (8)      6.8 km  90 m   16 C         

    1    Richard Wilson             M50        POW           1:04:37 
    2    Alan Rosen                 M50        HH            1:05:03 
    3    Andy Robinson              M50        SLOW          1:07:27 
    4    Richard Catmur             M50        SLOW          1:09:15 
    5    Nick Dallimore             M50        SWOC          1:10:52 
    6    Paul Furness               M50        OD            1:21:41 
    7    Andrew Payne               M50        DEE           1:29:19 

         Jeremy Hill                M50        TVOC               mp 



M55S  (2)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    Brian Laycock              M55        HOC           1:07:30 
    2    Donald Gray                M55        QO            1:39:53 



M55L  (6)      5.6 km  75 m   15 C         

    1    Jim Mallinson              M55        SLOW          1:02:00 
    2    Barry Houghton             M55        HOC           1:11:18 
    3    David Holmes               M55        QO            1:12:43 
    4    Mark Blackstone            M55        BOK           1:40:37 

         Eddie McLarnon             M55        NGOC               mp 
         Dennis Mews                M55        HOC                mp 



M60S  (1)      3.2 km  50 m   10 C         

    1    John Butler                M60        SBOC            42:53 



M60L  (2)      5.6 km  75 m   15 C         

    1    Arthur Boyt                M65        KERNO         1:11:09 
    2    Dave Bird                  M60        SBOC          1:57:07 



M65S  (2)      3.2 km  50 m   10 C         

    1    Dave Tindall               M65        ERYRI         1:00:13 
    2    Geoff Bristow              M65        TVOC          1:09:22 



M65L  (3)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    David Jones                M65        NGOC          1:02:36 
    2    Patrick Pay                M65        WRE           1:14:04 
    3    Malcolm Kendrick           M65        SBOC          1:23:50 



M70L  (2)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    Peter Seward               M70        SBOC          1:02:16 
    2    John Grenfell              M70        BOK           1:23:58 



M75  (2)       3.2 km  50 m   10 C         

    1    Don Gray                   M75        NGOC          1:18:12 

         Denis Hamment              M75        BOK               dnf 



W16  (2)       3.2 km  50 m   10 C         

    1    Lauren Ferrand             W16        SWOC            39:26 
    2    Anwen Darlington           W16        ERYRI           52:23 



W18L  (3)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    Ruth Holmes                W18        SARUM           44:18 
    2    Tessa Hill                 W18        HOC             44:51 
    3    Clare Dallimore            W18        SWOC            57:22 



W21S  (1)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    Anne Osborne               W21        MDOC          1:05:21 



W21L  (5)      6.8 km  90 m   16 C         

    1    Cerys Manning              W20        SWOC          1:04:28 
    2    Alice Bedwell              W45        BOK           1:13:12 
    3    Blanka Sengerova           W21        WAOC          1:25:02 
    4    Erica Karlsson             W21        SBOC          1:31:04 
    5    Alison High                W21        SO            1:46:40 



W40L  (5)      5.6 km  75 m   15 C         

    1    Julie Cleary               W40        LOK           1:02:11 
    2    Liz Phillips               W40        OD            1:05:45 
    3    Margaret Reynolds          W40        SBOC          1:06:25 
    4    Wendy Yarranton            W40        SBOC          1:39:11 
    5    Kath Broatch               W40        ERYRI         1:40:33 



W45S  (1)      3.2 km  50 m   10 C         

    1    Noelle Bryant              W45        SWOC          1:36:30 



W50S  (1)      3.2 km  50 m   10 C         

   nc    Anne Darlington            W50        ERYRI         1:44:12 



W50L  (5)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    Janet Rosen                W50        HH              53:20 
    2    Anne Wilson                W50        POW           1:03:17 
    3    Lynden Hartmann            W50        HOC           1:11:25 
    4    Jean Payne                 W50        DEE           1:13:04 
    5    Sue Boyt                   W50        KERNO         1:42:46 



W55L  (2)      4.5 km  55 m   12 C         

    1    Jill Manning               W55        SWOC            52:15 
    2    Jill Leventon              W55        WRE             55:58 



W65  (1)       3.2 km  50 m   10 C         

         Judith Powell              W65        SWOC               mp 



W70  (2)       3.2 km  50 m   10 C         

    1    Anne Donnell               W70        BOK           1:21:49 

         Beryl Pay                  W70        WRE                mp 



W75  (1)       3.2 km  50 m   10 C         

    1    Pat Grenfell               W75        BOK           1:07:45