SBOC Welsh League Broughton Burrows Sun 20/11/2005 20:04
Results created by OE2003 © Stephan Krämer 2004

  Pl    Name                  Age Class Club           Time 



Brown  (18)    7.4 km  375 m   20 C        

   1    Matthew Jones         M18       SBOC        1:04:11 
   2    James Clemence        M45       SWOC        1:05:39 
   3    Dai Bedwell           M35       DVO         1:06:02 
   4    Niall Reynolds        M40       SBOC        1:10:15 
   5    Leighton Anthony      M40       SBOC        1:12:01 
   6    Ifor Powell           M35       BOK         1:12:25 
   7    Duncan Innes          M40       BOK         1:15:55 
   8    Vladimir Kuznetsov    M45       SWOC        1:18:38 
   9    John Morris           M21       Ind         1:20:14 
  10    Richard Wilson        M50       POW         1:21:24 
  11    Alan Honey            M45       BAOC        1:24:55 
  12    Alice Bedwell         W45       BOK         1:25:13 
  13    Margaret Reynolds     W40       SBOC        1:27:38 
  14    Charles Daniel        M45       BOK         1:31:01 
  15    Michael Bryant        M16       SWOC        1:42:21 
  16    Christine Farr        W21       BOK         1:44:29 
  17    Dai Richards          M45       SBOC        1:59:31 

        Robert Griffiths      M55       POW              mp 



Blue  (32)     5.2 km  290 m   15 C        

   1    Kris Jones            M14       SBOC          51:54 
   2    Ben Doherty           M14       SBOC          56:32 
   3    Jamie Medley          M16       SWOC          58:39 
   4    Steve Jones           M45       SBOC          59:46 
   5    Gill Manning          W55       SWOC        1:00:45 
   6    Lauren Ferrand        W16       SWOC        1:01:59 
   7    Nigel Ferrand         M45       SWOC        1:05:23 
   8    Erica Karlsson        W21       SBOC        1:05:24 
   9    Peter Colbert         M50       SWOC        1:05:52 
  10    Frank Ince            M60       SWOC        1:06:20 
  11    Tommi Grover          M21       BOK         1:07:10 
  12    John Mills            M55       SWOC        1:07:55 
  13    David Mitchell        M45       SBOC        1:08:30 
  14    Clare Dallimore       W18       SWOC        1:10:21 
  15    Caroline Dallimore    W50       SWOC        1:11:19 
  16    Graham Tough          M60       SWOC        1:12:00 
  17    Peter Nicholson       M55       SWOC        1:13:17 
  18    Jeff Bryant           M45       SWOC        1:13:21 
  19    Philip Jenkins        M35       SBOC        1:15:28 
  20    Kevin Bush            M45       SWOC        1:15:34 
  21    Robert Teed           M65       NGOC        1:17:33 
  22    Andrew Bythe          M21       SBOC        1:18:18 
  23    Sarah Jenkins         W40       SBOC        1:21:40 
  24    Penny Bickle          W21       SWOC        1:22:18 
  25    Wendy Yarranton       W40       SBOC        1:25:57 
  26    Simon Berry           M21       TVOC        1:26:42 
  27    Chrostophe Mutricy    M21       BOK         1:30:03 
  28    Alan Mackenzie        M55       SWOC        1:30:45 
  29    Lyndon Sutton         M55       SWOC        1:34:01 
  30    Anne Wilson           W50       POW         1:36:13 
  31    Noelle Bryant         W45       SWOC        1:38:25 

        Dennis Lawlor         M60       SBOC             mp 



Green  (14)    4.0 km  175 m   11 C        

   1    Bridget Stein         W45       SBOC          46:01 
   2    Peter Seward          M70       SBOC        1:04:46 
   3    Mike Dobbs            M55       SBOC        1:05:21 
   4    Richard Dunford       M45       WSX         1:10:53 
   5    David Doherty         M50       SBOC        1:18:30 
   6    Holly Bryant          W14       SWOC        1:18:34 
   7    Malcolm Kendrick      M65       SBOC        1:22:08 
   8    Jane Ritchie          W45       SWOC        1:26:04 
   9    Alun Morgan           M60       SWOC        1:28:18 
  10    Dale Thomas           M14       SBOC        1:32:57 
  11    Andy Fryer            M50       SBOC        1:41:33 
  12    Richard Fallows       M21       Ind         2:05:33 
  13    Susan Colbert         W55       SWOC        2:14:35 
  14    Ria Jones             W21       SBOC        2:15:59 



Light Green  ( 3.3 km  110 m   9 C         

   1    Hannah Jenkins        W14       SBOC        1:06:51 



Orange  (6)    2.8 km  60 m   10 C         

   1    Ben Mitchell          M12       SBOC          33:30 
   2    Katie Reynolds        W12       SBOC          38:29 
   3    Hilary Dunford        W50       WSX           54:33 
   4    Fi Duncan                       Ind         1:17:17 
   5    Katie Binns                     Ind         1:17:19 
   6    Glyn Evans            M55       Ind         2:11:00 



Yellow  (5)    2.0 km  30 m   10 C         

   1    Sam Mitchell          M10       SBOC          12:30 
   2    Charlie Jenkins       M10       SBOC          16:20 
   3    Simon Thomas          M12       SBOC          21:02 
   4    Stephen Reynolds      M10       SBOC          22:47 
   5    William Reynolds      M10       SBOC          26:13